Adolin Resist Isıya Dayanıklı Boya Metalik Gri 2,5 Kg 600 C°
Adolin Resist Isıya Dayanıklı Boya Metalik Gri 2,5 Kg 600 C°
Adolin Resist Isıya Dayanıklı Boya Metalik Gri 2,5 Kg 600 C°

Adolin Resist Isıya Dayanıklı Boya Metalik Gri 2,5 Kg 600 C° (66200221)

0,00
Marka : Adolin
İndirim Oranı : %6 İndirim
Fiyat : ₺1.700,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.600,00(KDV Dahil)

Sanayi tesislerindeki fırınların dış yüzeyinde, Çelik bacaların dış yüzeylerinde, Egzoz sistemlerinin ve sıcak gaz kanallarının dış yüzeyleri gibi ısıya maruz kalan yüzeylerin korunması ve dekoratif görünüm kazandırılması amacıyla kullanılır.

ÖNERİLEN UYGULAMA

Yüzey Hazırlığı: Boyanacak tüm yüzeyler temiz, kuru ve tüm kirlerden arındırılmış olmalıdır.

Yeni metal yüzeyler: Metal yüzeyindeki yağ ve gres, deterjan veya buhar yardımıyla temizlenmeli, tuz ve diğer kirlilikler yüksek basınçlı tatlı su ile giderilmelidir. Temizlik sonrasında ISO 8501-1 standardına göre en az Sa 2½ seviyesinde raspa temizliği yapılmalıdır. Yüzey pürüzlülüğü 40-50 mikron olmalıdır. Hazırlanan yüzeyler, ortam koşullarına bağlı olarak, en fazla 5 saat içerisinde boyanmalıdır.

Eski boyalı yüzeyler: Yüzeylerde bulunan eski boyalar raspa ile tümüyle kaldırılmalı, yüzey profili yeni metal yüzeylerdeki gibi olmalıdır.

Rötuş yapımı: Rötuş_ yapılacak yüzeyin temiz, kuru ve tüm kirliliklerden arındırılmış olmasına dikkat edilmeli, ISO 8501-1 standardına göre Sa 2½ seviyesinde raspa temizliği yapılmalı ve en kısa sürede rötuş yapılmalıdır. Önerilen tineri ile inceltilen

RESİST ISIYA DAYANIKLI BOYA 600 

Rötuş İçin kullanılmasında sakınca yoktur. Uygulama öncesi yüzey toz, pas, yağ gibi kirlerden arındırılmalı, en az ST2 derecesinde kumlanmalıdır. Uygulama: Ortam sıcaklığı 5°C ile 35°C arasında olmalıdır. Bağıl nemin %80’i aştığı durumlarda uygulama yapılmamalıdır. Yoguşma olmaması için yüzey sıcaklığı çiğlenme noktasının (dew-point) en az 3°C üzerinde olmalıdır. Rüzgârlı havalarda yapılacak uygulamada sarfiyatın artacağı bilinmelidir. Yüzey sıcaklığı en az 5°C, en fazla 45°C olmalıdır. Yüksek sıcaklığa karşı iyi bir dayanım için boya sistemi toplam kuru film kalınlığının 75 mikronu geçmemesi önerilir. İnceltilecek boyanın minimum 15°C’de olmasına dikkat edilmelidir. Tiner ilavesi ile uygulama viskozitesine getirilmeli, gerektiğinde mekanik karıştırıcı kullanılarak homojen karışım sağlanmalıdır. Boya, uygulamaya başlanmadan önce 10-15 dakika dinlendirilmelidir. Aşındırıcı raspa yapılmış_ yüzeye direkt olarak uygulanabilir. Boya uygulamasına başlamadanönce, kaynak dikişleri, keskin köşe ve kenarlarda kestirme uygulaması yapılmalıdır. Uygulamayahazır hale getirilen boya karışımı istenilen kuru film kalınlığı elde edilecek şekilde uygulanmalıdır.

Benzer Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR

Teslimat 2-4 İş günüdür.

Ücretsiz Teslimat (750 TL ve Üzeri)

Kolay İade