Sık Sorulan Sorular

1. İade Koşulları Nedir

Nalburun.com ve telefon ile sipariş hattımızdan satın almış olduğunuz ürünleri teslim aldıktan sonra iade edebilirsiniz. Ürünlerin iadesi için belirtilen yasal süre 14 gündür.


İadeniz, “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 13’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 14’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. Tüketici tarafından ambalajının açılmış olması halinde, ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler ile kitap ürünlerinin iadesi Cayma Hakkı süresi dahilinde de yapılmamaktadır.


2. İade işlemlerini nasıl yapabilirim?

*Faturanızın alt kısmında bulunan iade bölümündeki bilgileri doldurunuz ve faturanızı mutlaka göndereceğiniz paketin içine koyunuz.


iade etmek istediğiniz ürünleri sadece Sürat Kargo ile müşterilerimize özel , Nalburun İade Kodu aracılığı ile adres vermeden ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Sürat Kargo Nalburun Müşteri İade Kodu :1319062757.


Sürat Kargo dışındaki firmalarla yaptığınız gönderilerde ödeme sizin tarafınızdan karşılanmış olmalıdır, aksi halde gönderi teslim alınmaz.Gönderinizin kargo firması tarafından teslim alınabilmesi için mutlaka güvenli taşınabilecek şekilde paketlenmiş olması gerekmektedir.İade ürününüz depomuza ulaştıktan sonra, talebiniz ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve değerlendirilecektir.Yukarıda belirtilen şartlara uygun olması halinde iade işleminize ait ücret iadeniz yasal süre olan 10 gün içerisinde gerçekleştirilecektir. Bu süre Nalburun'un iade ettiğiniz ürünü teslim almasıyla başlar.3.Ürünü iade ederken herhangi bir kargo masrafı ödeyecek miyim?

İade etmek istediğiniz ürünleri sadece Sürat Kargo ile müşterilerimize özel , Nalburun İade Kodu aracılığı ile adres vermeden ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Sürat Kargo Nalburun Müşteri İade Kodu : 1319062757


4.İade kapsamına girmeyen ürünler hangileridir?

Mağazamızdaki tüm boyalar müşterilerimizin siparişine özel renklendirildiği ve bir daha satılamayacağı için iade kapsamına girmemektedir.İade edilecek ürünlerin orijinal ambalajında (kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmeyeceği için orijinal ambalajın bozulmayacak şekilde paketlenmesi ya da streçlenmesi gerekmektedir), tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle eksiksiz bir şekilde, fiziksel açıdan hasar görmemiş, kullanılmamış ve yeniden satılabilir durumda ve faturası ile birlikte gönderilmesi gereklidir. Faturasız iadeler kabul edilmemektedir.

İadeniz, “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 13’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 14’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır.

Tüketici tarafından ambalajının açılmış olması halinde, ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler ile kitap ürünlerinin iadesi Cayma Hakkı süresi dahilinde de yapılmamaktadır.


5.İade onayımla ilgili nasıl bilgilendirilebilirim?

İade ürününüz depomuza ulaştıktan sonra, talebiniz ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve değerlendirilecektir.

Değerlendirme sonucuna göre iadenizin kabul edilmesi durumunda, iade süreci tarafımızca başlatılacak ve para iade onayınızın gerçekleştirilmesinin ardından, sistemimizde kayıtlı olan e-posta adresinize, iade işleminizin tamamlandığına dair bir bilgilendirme maili iletilecektir.


6.Faturamı/fişimi kaybettim ürünü nasıl iade edebilirim?

Nalburun.com ve telefon ile sipariş hattımızdan vermiş olduğunuz siparişinize ait faturanızı kaybetmeniz durumunda 0536 264 76 60 numaralı hattan Nalburun Müşteri Hizmetleri’ni arayarak siparişinize ait faturanızı talep edebilirsiniz. Sistemimizde kayıtlı olan e-posta adresinize faturanız en kısa sürede gönderilecektir.


7.Yapılan para iadesini hesabımda göremedim. Ne yapmalıyım?

Nalburun.com ve telefon ile sipariş hattımızdan satın almış olduğunuz ürününüze ait iade talebiniz yukarıda belirtilen şartlara uygun olması halinde iade işleminize ait ücret iadeniz yasal süre olan 10 gün içerisinde gerçekleştirilecektir. Bu süre Nalburun'un iade ettiğiniz ürünü teslim almasıyla başlar.

Para iade onayınızın gerçekleştirilmesinin ardından, sistemimizde kayıtlı olan e-posta adresinize, iade işleminizin tamamlandığına dair bir bilgilendirme maili iletilecektir. İade tutarını hesabınızda göremediğiniz durumunda 0536 264 76 60 numaralı hattan Nalburun Müşteri Hizmetleri’ni arayarak dekont/ödeme ekran görüntüsü talebinde bulunabilirsiniz. Sistemimizde kayıtlı olan e-posta adresinize en kısa sürede gönderilecektir.


8.Taksitle aldığım ürünün iadesi nasıl oluyor?

Nalburun.com ve telefon ile sipariş hattımızdan kredi kartı ile taksitli olarak satın almış olduğunuz siparişinize ait ürün para iade işlemlerinde iade tutarının tamamı, alış veriş yapmış olduğunuz kredi kartınıza tarafımızdan tek seferde ödenir. İlgili banka, iade tutarını kredi kartınıza her ay taksitlendirerek yatırır.


9.İade işleminden sonra ne kadar gün içerisinde para hesabıma yatar?

Para iade onayınızın gerçekleştirilmesinin ardından iade tutarı alış veriş yapmış olduğunuz kredi kartınıza yansıtılır. Bu tutarı hesabınızda görmeniz ise bankaya bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kredi Kartı ile ödeme yaptıysanız ortalama 5 iş günü içerisinde iade tutarınızı hesabınızda görebilirsiniz.


10.Kapıda ödeme yöntemi ile tamamladığım siparişe ait tutarı hesabımda nasıl görürüm?

Kapıda Nakit Ödeme ve Kapıda Kredi Kartı ile Tek Çekim yöntemleri ile sipariş vermiş olduğunuz ürünleri iade etmek isterseniz, ürünü kargoya teslim ettikten sonra 0536 264 76 60 numaralı Nalburun Müşteri Hizmetleri hattımızı arayarak para iadenizin yapılacağı IBAN numaranızı ve banka hesap bilgilerinizi iletmeniz gereklidir. Mutlaka sipariş ve IBAN sahibi aynı olmalıdır. İlgili iade tutarları iade girişlerini takip eden Pazartesi ve Perşembe günleri EFT yöntemi ile banka hesaplarına gönderilmektedir.

Kapıda ödeme ile verilen siparişlerde 7,50 TL tutarında "Kapıda ödeme hizmet bedeli alınmaktadır. Bu hizmet bedelinin iadesi yapılmamaktadır.


11.Mağazadan aldığım ürünün iadesini nasıl yapabilirim?

Mağazadan alınan ürünlere ait iadeler 14 gün içerisinde faturasıyla birlikte iade nedeni de belirtilerek yukarıdaki iade koşullarına uygun olarak herhangi bir mağazadan yapılabilir.

Mağazadan alınan ürünün iadesi sadece mağazalarda yapılabilir.


cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR