Marshall

İç Cephe
 
Beyaz
 
Kırık Beyaz
 
Mistik Beyaz
Dış Cephe
Polisan

İç Cephe
Grinin 20 Tonu


Dış Cephe
Colorium İç Cephe

Beyaz Düşler

Selülozik Rapid-Panel Kapı

Polimetal
RAL
Tek Boya

İç Cephe
Dış Cephe
Yağlı Boya


Sprey Boya
Akçalı
Polisan


MxS Sprey BoyaNot:

Karteladaki tüm renkler monitörlerin görüntü ayarları nedeniyle orijinal renklerinden farklılık gösterebilir. Orijinal renkler için 0536 264 76 60 numaralı telefonumuzdan bize ulaşarak kartelalar hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.


İç Cephe Boya Renklerimiz

Duvar boyası renkleri seçerken etkili, modern bir ortam oluşturmak sadece boyanın rengi ile değil, bu renkle uyumlu dekorasyonun nasıl olması gerektiğiyle de ilişkilidir. Peki iç cephelerde seçeceğimiz renkle uyumlu ev dekorasyonu nasıl olmalıdır püf noktalarını sizin için hazırladık.


Duvar Boyası Renkleri ve Renklerin Dili

İç cephe boya renkleri seçimi yaparken duygu ve trend tonlar tercihi etkileyen önemli etkenler olacaktır. Her rengin sahip olduğu ayrı bir enerji vardır. Klasik olarak gri tonları zarif bir ortamın oluşmasını sağlar. Sadeliği vurgulayan açık gri tonları, eş renklerle dekore edilmiş bir odada ferahlık algısı yaratır. Özellikle küçük alanları geniş göstermenin en basit yolu olan bej, zıt renklerle kombinlenmiş aksesuarlar sayesinde ortamı canlandırmaya uygundur. Yeşilin her tonu kullanıldığı alanda yenilenme, doğa ve huzur hissi verir. Bahar hissi veren sarı ve tonları, pasif tonların aksine lacivert bir koltukla birleştiğinde modern bir hava yaratmaktayken gri koltuklarda sarı dekoratif yastıklarla kombinlenebilir. Çok parlak ve canlı renkler, belli bir alanda dikkat çekecek şekilde de kullanılabilir. Sakinliği en iyi yansıtan renklerden olan pembe çoğunlukla çocuk odaları için tercih edilse de, yaşam alanlarında lila veya beyaz tonlarıyla uyum oluşturur. Pembe ve tonları, metalik aksesuar ve avizelerle etkileyici bir kontrast sunar. Viole ve tonları ise, aynı tonlardaki mobilya seçimleri ile cesur ve çarpıcı bir ortam elde etmenizi sağlar.


İç Cephe Boya Renklerinin Önemi ve Ev Dekorasyonu Önerileri

Ev dekorasyonu yaparken en önemli konulardan birisi renklerin uyumu olsa da, dikkat edilmesi gereken birçok ayrıntı bulunmaktadır. Odanızda kullanacağınız mobilyalar renk seçiminizi oldukça etkilemektedir. Koyu tonlara sahip mobilyalarınız varsa kontrast oluşturacak şekilde duvarda ve zeminde açık renkleri tercih edebilir, böylece mobilyalarınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Altın ve gümüş detaylı dekoratif ürünler de koyu tonlara uyum sağlamaktadır. Sade mobilyalarınız var ise aynı oda içinde farklı duvarlarla kontrast oluşturabilir ya da açık duvarlarda da gümüş ve metal kaplamalı ayna ve aksesuarlar ile ortamı canlandırabilirsiniz. Oturma odası ve salon gibi mekanlara genişlik etkisini oluşturacak açık renkleri seçebilir, bu odaları enerji katacak kırmızı tonlarında yastık ya da berjerler ile dekore edebilirsiniz. Odanın aldığı ışık da renk seçimi için önemlidir. Az ışık alan ortamlarda koyu; bol ışık alan ortamlarda ise açık tonlara sahip duvar boyası renkleri doğru tercih olacaktır. Yeterli ışık alan odalarda kullanılacak çiçekler, odaya doğallık katacaktır. Odaların boyutları küçükse açık renk duvarlarda aynı tonlarda rustik perdelerle genişlik ve ferahlık hissi sağlayabilirsiniz.


Keyifli bir dekorasyon için Polisan renk kataloğundan iç cephe boya renklerini görebilir, dilediğiniz ortamı mobilyalarınıza en uygun şekilde tasarlayabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR